MBFW İstanbul 2016, 1. GünBugün İstanbul Moda Haftasının ilk günüydü. Bu sene Zorlu Center'da PSM kısmında düzenleniyor.Defileler öncesinde ilk olarak Cantinery'de Fashion Week özel menüsünü denedim.'Super Skinny Brokoli Salatası' Victoria Secret'  kokteyl, 'Leopar kek'  gibi moda dolu isimleri olan ve gayet eğlenceli, light ve sağlıklı olan menüye bayıldım.Deneyimlemeden sonra Cihan Nacar defilesine katıldım ve canım arkadaşımın yine harika parçalar ortaya çıkarmış olduğuna şahit oldum.2 yıldır mayolarını kullanıyorum ve çok farklı ve kaliteli olduğunu söyleyebilirim..

Haftanın ilk kombini Mango deri ceketim, Isabel Marant deri eteğim, Toga botlarım, Mango yeni sezon dantel detaylı bluzum ve Valentino çantam oldu!
Deri etekler sonbahar ve kış aylarımın vazgeçilmezi! Her kadının dolabında olmalı!

Today is the first day of MBFW Istanbul. it is happening at Zorlu Center PSM. Before fashion shows start, I tried the special menu of fashion week at Cantinery: super skinny Broccoli Salad, Victoria Secret cocktail, Leopar cake…the dishes and drinks on the menu are named by fashion world at the same time they are healthy and light. After this delicious meal, I joined my lovely friend Cihan Nacar fashion show. I definitely say that it was amazing, I have been wearing the swimsuits for two years: it makes different with its quality and design.

The first combination of the fashion week is Mango leather jacket, Isabel Marant leather skirt, Toga boots, Mango lace detailed shirt and Valentino purse. I think leather skirts are must-have of autumn and winter season. Every women must have….


Skirt / Etek : ISABEL MARANT
Bag / Çanta : VALENTINO
Jacket & Top / Ceket & Üst : MANGO
Boots / Botlar : TOGA (BEYMEN)
Rings / Yüzükler : H&M

Photographer : GÖKHAN SAR

CONVERSATION

0 yorum:

Post a Comment

Instagram

Follow Us